Nejlepší hosting pro WordPress – jak vypadá a co by měl umět?

Nejlepší hosting pro WordPress – jak vypadá a co by měl umět?

V čem je hostování WordPressu jiné než u ostatních aplikací? V dnešní době každý webhosting nabízí WordPress hosting. Co ale má takový WordPress hosting umět a jak vypadá? Na to se nyní podíváme.

1
Správný server a databáze

Nejrychlejší engine pro server je dnes Nginx. Databáze by měla pohánět PostgreSQL, ale ani s MySQL nešlápnete vedle.


2
Podpora HTTP/2 – push

Váš hosting musí mít podporu HTTP/2 – push. Výrazně zrychluje načítání stránek a to konkrétně v tom, že stránka nečeká na stažení jednoho souboru, aby si přečetla, které další komponenty a statické soubory potřebuje, ale zná je předem. Podporuje také paralelní stahování souborů, což má v důsledku až 2x rychlejší načtení stránek. Srovnání technologií HTTP 1.1 a HTTP/2 si můžete vyzkoušet zde.


3
Zálohování s možností obnovy několik měsíců zpět

Zálohování je důležité nejen pro to, když tam sami něco zbastlíte, nebo provedete aktualizaci jádra a zjistíte, že ne všechny pluginy jsou na to připraveny. Skvělé je možnost udělat si tuto obnovu sám, stisknutí jednoho tlačítka v administraci WordPressu. Ještě lepší je, když si můžete obnovit jen některé součásti WordPressu, jako například Šablony, Pluginy, Nahrané soubory, nebo databázi – kam se Vám ukládají veškeré texty, které napíšete a nastavení WP.


4
Cache na úrovni serveru

Cachování webu na úrovni serverů a dotazů do databáze výrazně pomáhá celkové rychlosti webu. Je třeba dát pozor, aby se správně cachovaly dynamické prvky v prezentaci a formuláře. Web musí s tímto cachovacím systémem komunikovat a dát mu vědět, pokud se obsah webu změní, aby cache promazal.


5
Bezpečnost na úrovni serveru

Server by měl v konfiguraci Vašeho webu mít odfiltrované základní dotazy, které se snaží proniknout do Vašeho WordPressu. Tyto podezřelé dotazy tak ani nedorazí na Váš web a můžete klidně spát. Ještě lepší je také si nastavit základní bezpečnostní pluginy, které řeší situace, kdy už proniknou přes serverovou ochranu. Např. pomocí iThemes Security skryjete přihlašovací stránku na jinou, než je /wp-admin/, také by správně neměl uživatel s ID 1 vůbec existovat a už vůbec by jeho přihlašovací jméno nemělo být admin. Dále pomůže skrytí verze WordPressu, odstranění parametrů ze statických souborů a další sada bezpečnostních opatření.


6
SSL certifikáty

Nezbytnou součástí je také podpora SSL certifikátů. Pro většinu uživatelů stačí Let’s Encrypt, který poskytují světové internetové autority zdarma. Pokud má Váš webhosting tuto funkci placenou, je to z důvodu instalace a automatického procesu obnovení certifikátů. My poskytujeme tyto certifikáty automaticky a zdarma.

SSL certifikát zajišťuje šifrovanou komunikaci při odesílání údajů z jakéhokoliv formuláře. Objednávky, poptávkový formulář, nebo přihlašování do administrace. Je nezbytný například pro e-shopy, protože pro napojení na Google Nákupy je https podmínkou. UPDATE: Na webu podnikatel.cz vyšel článek, proč Vás letos (v roce 2018) přechod na HTTPS již nemine,


7
Technická podpora s WordPress administrátory

Technická podpora na většině hostingů Vám vyřeší základní věci, týkající se navýšení prostoru, nebo nastavení domény. Nikdo z českých hostingů (kromě nás) negarantuje, že tam je WordPress administrátor, který se přihlásí do administrace a udělá úpravy přímo ve Vašem webu. To už je velká konkurenční výhoda, co myslíte?


8
Monitoring dostupnosti

Monitorování uptime – neboli doba, kdy je web dostupný se dělá testováním odpovědí z Vaší domény. Stav 200 = v pořádku. Toto testování dostupnosti se provádí alespoň jednou za 5 minut. U nás v případě jakéhokoliv výpadku okamžitě dostane administrátor SMS a začne výpadek řešit. Monitoring automaticky instalujeme ke každému webu.


9
Automatické propojení s Google Analytics a Search Console

Mít přehled o tom, kdo chodí na Váš web, odkud, z jakého odkazu, jak se návštěvníci na webu chovají a kolik z toho máte poptávek – to už dnes považujeme za samozřejmost. To vše obsáhne nástroj zdarma od Googlu – Google Analytics. Dohlédneme tak na to, aby každý web měl toto sledování návštěvnosti nastavené. K tomuto základnímu měření ani není nezbytné, aby jste měl na webu otravnou lištu se souhlasem o ukládání Cookies.

Google Search Console (dříve Webmaster Tools) jde ještě o úroveň výše a měří data o zobrazení Vašeho webu ještě předtím, než na něj kdokoliv klikne. Můžete si zobrazit kolikrát jste se ve výsledcích vyhledávání zobrazili a kolikrát z toho na Váš web někdo kliknul. Zároveň je to jedné místo, kde zjistíte na jaká klíčová slova se na jaké pozici ve vyhledávání zobrazujete. Chodí Vám sem i důležitá oznámení od Googlu – v případě nebezpečných odkazů, penalizací apod.


Pokud chcete mít toto všechno pod kontrolou, obraťte se na nás.

Webhosting pro WordPress od 140,- Kč měsíčně
Správa webu již od 220,- měsíčně

Budeme rádi za Váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna