Provádíme migrace webů postavených na WordPressu.

Vždy potřebujeme údaje k FTP, nebo do webhostingu.

Migrace spočívá v překopírování souborů, což lze přes lokální kopii udělat skrze FTP, nebo využít některý z pluginů a celý proces migrace vykonávat v cloudu. Nejdůležitější je složka wp-content, kde se nacházejí veškeré soubory, média, témata, pluginy a další složky. Ostatní, jako je wp-admin a wp-include slouží pro chod celého systému. Lze je nahradit aktuální verzí z čistého WordPressu.

Krok č.2 je migrace databáze wordpressu. Databáze běží na Vašem hostingovém serveru a údaje k ní jste jistě dostali při aktivaci webhostingu. Případně je lze vyčíst z aktuální administrace a jako třetí možnost je zde podívat se do konfiguračního souboru WordPressu wp-config.php. Tam se definuje server, uživatel a heslo k databázi. Pokud je server localhost, stačí si jen vygooglit, na jaké URL adrese se vyskytuje phpmyadmin – aplikace pro procházení databáze a vytváření exportů.

Cena migrace je volatilní, záleží na stáří WordPressu, množství přenášených dat. Dá se říci, že jedna migrace vychází v průměru kolem 1 000,- Kč.

Při přechodu k nám řešíme migraci webu a mailserveru zdarma!

Migrace mailserveru řešíme také