Zrychlení webů WordPress – Page Speed Insights

Zrychlení webů WordPress – Page Speed Insights

Nejčastější požadavky, které řešíme u cizích webů se týkají zrychlení webu na WordPressu. 

Náročnost: od 5 hodin

V současnosti většina návštěvníků očekává, že se web bude načítat rychle. Podle průzkumů téměř polovina zúčastněných uvedla, že by opustila web, pokud by se nenačetl do 3 sekund. Z toho vyplývá, že svému podnikání můžete pomoci, pokud se postaráte o to, aby váš web byl rychlý. Pokud tomu tak není, zbytečně přicházíte o návštěvnost a tím pádem i o potencionální zákazníky.

Co nejvíce weby zpomaluje?

Velice často je to kombinace některých z těchto faktorů:

  • velké a neoptimalizované obrázky,
  • pomalý hosting,
  • pluginy a scripty třetích stran,
  • špatně optimalizovaná šablona,
  • vícenásobné přesměrování,
  • způsob, jakým jsou napsány použité JavaScriptové kódy.

Jak můžete změřit rychlost svého webu a zjistit v čem je zádrhel?

Použít můžete nějaký z analytických nástrojů, mezi kterými je nejznámější Google PageSpeed Insights. Použití je velice jednoduché, jen zadáte adresu svého webu a za malou chvíli se dozvíte výsledek, který je reprezentovaný tzv. skóre. Čím vyšších hodnot je dosaženo, tím lépe. Zároveň zde uvidíte i dobu potřebnou pro plnohodnotné načtení a taky spoustu doporučení pro zlepšení skóre.

Co můžu pro zrychlení svého webu udělat?

Můžete se řídit doporučeními z Google PageSpeed Insights a krok po kroku podle nich upravovat váš web. U většiny z nich je třeba alespoň základních znalosti z webové problematiky a u pokročilejší optimalizace se bohužel neobejdete bez programování. Získávání potřebných znalostí a samotný proces implementace těchto metod může být časově velice náročný. Pokud se tedy raději rozhodnete využít služeb někoho, kdo má s optimalizací rychlosti webů zkušenosti, neváhejte se na nás obrátit.

Pokud chcete vyřešit jakýkoliv problém s WordPress webem či hostingem, stačí nám zavolat, napsat na online chat, nebo rovnou vyplnit formulář pro opravy:


    Vyplňte prosím tento formulář: