PageBuildery pro WordPress v roce 2021

PageBuildery pro WordPress v roce 2021

3 nejpopulárnější page-buildery pro WordPress

Není to tak dávno, kdy tvorba webový stránek byla pouze doménou těch, kteří uměli kódovat. Pokud si chtěl obyčejný člověk vytvořit svépomocí stránku pro svou firmu nebo podnikání, měl velmi omezené možnosti.

Museli jste se spoléhat výhradně na webové vývojáře a designéry – a jejich práce nebyla samozřejmě zadarmo. Tito lidé museli dělat úpravy v jazycích HTML a CSS. Jakýkoliv požadavek na změnu textu, barvy nebo velikosti písma znamenal zásah do kódu. Bylo to časově náročně a neudržitelné.

Revoluce nastala příchodem page builderů, konkrétně pro redakční systém WordPress. Vývojáři jsou schopni vytvořit více stránek za zlomek času (a získat tak více zákazníků a peněz). Začátečníci a začínající podnikatelé se navíc nemusí spoléhat na drahé vývojáře, protože si mohou vytvořit webovou stránku pomocí prvků drag and drop pro elementy jako jsou slidery, obrázky, videa, sloupce, galerie produktů, portfolia a další.

Seznam nejlepších page builderů pro rok 2021

  1. Elementor
  2. Divi
  3. Oxygen builder

Elementor

Elementor je bezplatný plugin, který umožní uživatelům postavit si webovou stránku z různých elementů. Existuje však i placená verze, která obsahuje více elementů a nabízí více možností, jak upravovat stránku- Cena verze Pro začíná na 49 dolarech / pro jednu stránku a končí na 199 dolarech za neomezený počet webů. 

Bezplatná verze nabízí jednoduchý, ale výkonný nástroj pro tvorbu stránek ve WordPressu s jedním z nejrychlejších rozhraní, které můžete najít. Vše je okamžité, od živých úprav až po okamžité načítání stránek. Mezi standardní funkce nástroje pro tvorbu stránek patří animace, rozdělovače tvarů, gradientní pozadí a efekty nadpisů. Bezplatná verze Elementoru je také připravená pro tvorbu webů pro mobilní zařízení a obsahuje některé praktické nástroje pro režim údržby, stránky ve výstavbě, vstupní stránky a další.

Pokud jde o celkový výkon a sadu funkcí, nezáleží na tom, zda si vyberete placenou nebo bezplatnou verzi. Záleží hlavně na tom, co potřebujete pro svůj konkrétní web. 

Elementor Pro obsahuje více než 26 widgetů pro tvorbu stránek, ať už jde o elektronický obchod, práci s portfoliem nebo běžný firemní web. Například můžete na celý web vložit tlačítka, stránky a komentáře Facebooku a zároveň využít widgety WooCommerce, jako jsou kategorie nebo produkty. Díky živému editoru formulářů už nemusíte trávit čas v administraci prací s formuláři. Nemluvě o tom, že si můžete widgety uložit a vložit je na jiné stránky nebo weby.

Elementor Pro nabízí také možnost přidat vlastního CSS kódu pro stylizaci webu.

Důvody proč vybrat tento page builder:

  • Nejpopulárnější page builder
  • Obrovská komunita
  • Velké množství rozšíření
  • Placená verze stojí 49 dollarů
  • Nebudete muset instalovat další pluginy pro údržbu, coming soon a vstupní stránky.
  • Upravené widgety můžete uložit a používat je na celém webu.

Divi

Divi pochází z dílny známých vývojářů šablon Elegant Themes. Stejně jako u všech produktů Elegant Themes se musíte stát členem, abyste mohli odemknout všechny pluginy, motivy a další funkce, které Elegant Themes nabízí. Členství stojí 89 dolarů ročně.

Narozdíl od Elementoru, Divi není plugin, ale šablona, která však také nabízí drag and drop funkci. V nabíce je přes 46 elementů, které můžete použít pro tvorbu webu.

Podobně jako u Elementoru nemusíte znát kódovací jazyky. Pro zdatnější je zde však možnost přidat vlastní CSS kód. Stejně jako u mnoha jiných page builderu má i Divi funkci pro duplikování a kopírování libovolného prvku jediným kliknutím. V backendu si můžete dokonce určitý modul skrýt nebo uzamknout, pokud si jej chcete uložit na později nebo zabránit ostatním v úpravách.

Důvody proč vybrat tento page builder:

  • Více než 40 designových elementů
  • 800 předpřipravených layoutů pro tvorbu webových stránek
  • Globální prvky a styly
  • Funkce Undo a Redo
  • Možnosti stylování CSS

Oxygen builder

Oxygen je poměrně nový nástroj, který je na trhu page builderů teprve 3 roky. Na rozdíl od ostatních page builderů, které potřebují aktivní šablonu pro fungování, tak Oxygen WordPress šablonu deaktivuje a chová se sám jako šablonu. 

Uživatel pak v podstatě vytváří šablonu na míru. Oxygen nabízí v základu pouze zlomek elementů ve srovnání s ostatními page buildery. Jeho silná stránka spočítá však v neomezených možnostech s pomocí podpory Javascriptu, HTML, PHP a CSS uvnitř editoru. Hodí se tedy pro technicky zdatnější uživatele.

Důvody proč vybrat tento page builder:

  • Doživotní licence pro neomezený počet webů za 129 dolarů
  • Podpora Javascriptu, HTML, PHP a CSS
  • Globální styly
  • Možnost tvorby vlastního záhlaví a zápatí
  • Komplexní prvky, lze vytvořit velice jednoduše
  • Intuitivní UI

Závěr

Před použitím page builderů byste měli však zvážit to, že každý page builder přidává nějaký kód navíc a to může způsobit pomalejší načítání webové stránky. Zaměřením se jeden page builder si svážete ruce a budete muset být závislý na daném produktu. Ujistěte se, že daný builder má pravidelné aktualizace a spolehlivou podporu.

Každý builder má své pro, ale i proti. Vždy se to odvíjí od zadání projektu. Pokud si však chcete zkusit nějaký page builder a nevíte ještě, zda se vám to vyplatí, tak je vhodnou volbou Elementor, který má suprovou bezplatnou verzi, kde je většina funkcí. Pokud hledáte builder pro komplexnější řešení s větší volností při tvorbě webu, tak je Oxygen ideální volbou.

Budeme rádi za Váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna