V česku roste mobilní návštěvnost raketovou rychlostí

Počet návštěvníků z mobilu se za posledních 7 měsíců zdvojnásobil.

Stále více Čechů surfuje po internetu a nakupuje on-line přes mobily a tablety, nárůst trendu už ale není tak silný jako v posledních letech. Přístupy z mobilních zařízení tvoří v ČR letos 15 procent celkové návštěvnosti internetu, loni to bylo 7 procent a předloni 3 procenta.

Například v internetovém obchodu Mall.cz dosahují letos objednávky přes mobilní zařízení 10 procent tržeb a 17procentní podíl na návštěvnosti. “Mezi tím, co zákazníci objednávají přes počítače, tablety a mobily, už v podstatě nejsou zásadní rozdíly. I přes mobil se běžně objednávají např. LED televize nebo pračky, ale i značková móda,” uvedla mluvčí e-shopu Michala Gregorová.

Přístupy z mobilu rostou meziročně o 250 %

Pokud sečteme návštěvy z mobilu a tabletu a porovnáme jí s předchozími roky, dostaneme takovouto tabulku:

Rok česká mobilní návštěvnost
2013 3 %
2014 7,23 %
2015 (červenec) 15 %

zdroj 1: www.financninoviny.cz
zdroj 2: byznys.ihned.cz

 

V meziročním porovnání jde o růst téměř 250 %.

Kdy se vyplatí připravit mobilní/respozivní verzi webu

responzivní designNeexistuje přesné dogma, které by říkalo, že od x % návštěvnosti je mobilní/responzivní verze webu nutnost. Důležitější než přesné číslo je spíše sledovat trend.

Sledujte také vaši konkurenci. Pokud již disponuje webem přivětivým pro mobily a vy ne, zbystřete, možná právě přicházíte o zisk. Mít web připravený i pro mobilní uživatele můžete pojmout i jako svoji konkurenční výhodu.

Tím, že nemáte svůj web optimalizován pro mobilní prohlížení, se připravujete o jeden z prvních styčných bodů se svými zákazníky. Podle dat Googlu je 77 % vyhledávání na mobilech uskutečňováno, když má uživatel poblíž stolní počítač. 90 % uživatelů poté používá sekvenčně více zařízení k dokončení úkolu (například nákupu) a 98 % přechází mezi těmito zařízeními každý den.

A jak na to reagují vyhledávače? Přečtěte si v dalším článku.

Získejte vlastní návrh zdarma

Vyplňte své telefonní číslo a my se s Vámi spojíme, nezávazně!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *